Zdravie sa nemusí zhoršiť len vo vyššom veku

Pár seniorov na prechádzkeAk sa v poslednej dobe cítite veľmi unavene, a to aj napriek tomu, že po fyzickej stránke nevykonávate viac námahy, možno je problém niekde inde. Ak sa k tomu pridajú aj niektoré iné ťažkosti, môže to naznačovať premnoženosť toxínov vo vašom tele. Mnohokrát to súvisí aj s najčastejším zlozvykom, akým je fajčenie. Preto je veľmi dôležité podstúpiť také kroky, ktoré vám s ním pomôžu raz a navždy prestať. Zdravie človeka však ovplyvňujú aj iné faktory, nielen toxíny a ďalším častým problémom zvýšenej únavy môže byť vysoký tlak alebo bolesti chrbta a krížov. Všetky problémy majú väčšinou jednu príčinu a tou je nadváha. Vďaka rôznym diétam a podporným metódam, akými sú určite aj tabletky na chudnutie, ale môžete s viacerými problémami spôsobené týmto faktorom raz a navždy zatočiť. Predstavme si tieto diagnózy bližšie.

Základom je udržiavať sa fit už od mladosti

Ľudia sa začínajú o svoje telo, zdravie a aktivity viac zaujímať až vo vyššom veku, keď už pozorujú začiatky rôznych ťažkostí. V dobrej telesnej a zdravotnej kondícii sa ale treba udržiavať už od mladosti, čo môže telu spomaliť starnutie a aj vznik rôznych chorôb. Takým dobrým začiatkom je dopriať si pravidelnú očistu tela, tzv. detoxikáciu. Stačí ju absolvovať raz za rok.

Celá táto procedúra spočíva vo vyplavení nahromadených toxínov a iných škodlivých látok z tela, ktoré si za rok nahromadíme viac ako dosť. Usádzajú sa v nás kvôli výparom z áut, z varenia, dýchaniu dymu (pasívne fajčenie), fajčeniu ako takému, požívaniu alkoholu, nezdravej životosprávy atď. Čo všetko to obnáša?

Detoxikácia je bezbolestná a funguje na princípe odoprenia si všetkého škodlivého aspoň na niekoľko týždňov. Niekoho aj môže bolieť, hlavne tých, ktorí kvôli nej musia prestať fajčiť. Celkovo je však táto očista pre vyššie dobro: pre dobro zdravia vášho tela a pre dobro ľudí okolo vás. Čo si je nutné odoprieť a čo zas do jedálnička pridať?

Určite vás neprekvapí, že pre zdravie ani mladého, ani staršieho človeka nie je dobrá konzumácia príliš mastného, vyprážaného, údeného, slaného či sladkého alebo bieleho pečiva. Nevhodné sú aj bublinkové sladené nápoje či iné umelo vyrobené nápoje. Rovnako je potrebné sa vzdať alkoholu (hoc aj poháru vína denne, posedenie pri pive), fajčenia. Určite je dobré zakomponovať viac pohybu, čo vyplavovanie toxínov z tela urýchli.

Čo sa týka jedálnička, jedzte striedmo, po menších porciách, hoc aj častejšie (max 5-6x) a hlavne zdravo. Pridajte si viac ovocia a zeleniny, vitamínov, viac pohybu, vlákniny, celozrnné pečivo…V detoxikačnom režime vám môžu pomôcť aj niektoré prípravky na detoxikáciu, napr. tabletky alebo nápoje. Zo zeleniny je prospešná kyslá kapusta, ktorá vám dokáže dokonale prečistiť črevá, v ktorých sa škodlivé látky zachytávajú najčastejšie.

Chudnutie pre lepšiu kondíciu

Veľké nohavice a schudnuté tleoNie je novinkou, že ľudia s normálnou váhou toho fyzicky vydržia viac ako ľudia s nadváhou. Samozrejme, ak neberieme do úvahy iné zdravotné problémy, akými sú vysoký tlak, zlomeniny atď. U väčšiny sa úpravou hmotnosti upravia aj rôzne zdravotné ťažkosti a diagnózy, zlepší sa kvalita ich života, určite aj sebavedomie a nálada. Detoxikácia je výbornou predprípravou na zbavovanie sa nadbytočného tuku. Vďaka nej sa totiž bunky pripravia na redukciu a už s jej pomocou môžete schudnúť niekoľko kíl. Ak sa v režime rozhodnete pokračovať, zdravie sa vám poďakuje. Ak chcete mať v schudnutí istotu, k športu a zdravému striedmemu stravovaniu si môžete zakomponovať aj prípravky a lieky na chudnutie, napr. tabletky alebo nápoje. Tie telu pomáhajú rýchlejšie spaľovať tuky.

Prestať fajčiť nie je ľahké, no zdravie sa vám môže zlepšiť aj o 100%

Je to tak. Na fajčenie sa človek namotá pomerne ľahko a potom ho už nezaujíma, že si tým nejako škodí a že poškodzuje aj ľudí okolo neho. Práve detoxikácia môže byť motivantom, pre ktorý si poviete, že sa už k fajčeniu nevrátite. Možno ste to už vyskúšali viacej krát a vždy len neúspešne. Dôležité je sa nevzdávať a myslieť na svoje zdravie a na zdravie okolo seba. Sebaovládanie a silná vôľa ale niekedy nemusia stačiť. A vtedy sa ľudia, ktorí chcú prestať fajčiť obracajú na pomoc náplastí, tabletiek či sirupov.

Vysoký tlak sa dá v začiatkoch vyliečiť

Ak ste svoje problémy a symptómy naznačujúce zvýšenie tlaku nezanedbávali, vaše srdce ešte nemusí byť úplne poškodené a je šanca na jeho obnovu. Výrazne tomu dopomáha chudnutie, pokiaľ ste obéznejší, zvýšený pohyb (nie však nadmerný, napr. dennodenné prechádzky), zdravá nemastná strava atď. Vysoký tlak (tzv. hypertenzia) a problémy s ním spojené sa môžu upraviť aj vďaka tabletkám, kvapkám či iným prípravkom určeným na tento účel.

Bolesť chrbta a krížov

Hlavne s pribúdajúcim vekom, no aj u mladých ľudí, sa objavujú problémy s bolesťou chrbta a krížov. Príčiny môžu byť rôzne. Môže ísť napr. o nesprávne držanie tela, začiatok nejakej diagnózy, o zlú polohu spánku, o možno neuvedomelý náraz alebo úraz, tehotenstvo atď. Aj bolesť chrbta a krížov dnes môžete ľahko utlmiť pomocou liekov, tabletiek, gélu, krému či masti. No oveľa účinnejšie je nájsť jej pravú príčinu a liečiť ju od základu, nielen tlmiť jej príznaky. Pokiaľ ide o prebiehajúci zápal alebo nešťastný pohyb, pokojne vám od bolesti chrbta a krížov najúčinnejšie uľaví aj krém, gél alebo masť.