Kalkulačka na výpočet PZP

Kalkulačka na výpočet PZPNejedenkrát ste si povedali, že nasledujúce poistné obdobie si zmeníme poisťovateľa, no keď ste si predstavili hŕbu vašich možností a z nich plynúceho dlhého zisťovania, ihneď vás to omrzelo? Dnes už to nie je ani zďaleka také komplikované ako kedysi. Stačí si spraviť výpočet PZP cez poistnú kalkulačku a do niekoľkých sekúnd po jej vypísaní zobrazí dostupné možnosti zabezpečenia vášho vozidla, nech už ide o akýkoľvek typ. Nie je nič jednoduchšie ako jej využitie, nakoľko je bezplatná, rýchla, funguje aj u vás doma, za predpokladu, že máte pripojenie na internet. Vďaka online možnostiam si viete všetko zistiť a aj vybaviť v priebehu niekoľkých minút bez toho, aby ste čo i len vystrčili päty z domu. Skúste výpočet PZP spraviť cez špeciálnu kalkulačku na https://www.insuro.sk/ a výrazne ušetrite. Medzi tie kvalitné, disponujúce každou poisťovňou, patrí stránka v odkaze. Ako vlastne funguje?

Viacero možností na výpočet PZP, ale len jedna je tá najrýchlejšia

Cenu PZP si viete zistiť hneď niekoľkými spôsobmi, pričom online kalkulačka vám jeho výpočet urobí najrýchlejšie zo všetkých iných spôsobov. Kalkuláciu ponúk si môžete nechať urobiť napríklad aj priamo v pobočke niektorým zamestnancom. No tu je jasné, že pôjde o časovo náročnú metódu, hlavne pokiaľ si chcete urobiť porovnanie vašich možností.

Druhou možnosťou je na výpočet PZP využiť kalkulačku online, priamo na stránke niektorej konkrétnej poisťovne. Tu však musíte postup opakovať na internetovej stránke každej a jednej poisťovni, aby ste dospeli k objektívnemu porovnaniu jednotlivých ponúk.

Treťou možnosťou je nájsť takú online kalkulačku na výpočet povinného zmluvného poistenia, ktorá skĺbi všetky tieto stránky a ponuky viacerých poisťovní. A to našťastie nie je nemožné. Napríklad aj stránke, ku ktorej budete presmerovaný po kliknutí na hore vyznačený výraz vám jeden takýto nástroj ponúka. Parametre vášho vozidla stačí vypísať len raz a systém načíta a vypočíta vaše ponuky od rôznych poisťovní v priebehu niekoľkých sekúnd po vypísaní. Nie je nič jednoduchšie. O to lepšie je, že priamo z výsledkov môžete o niektorú ponuku aj požiadať.

Aké parametre vozidla požaduje kalkulačka na výpočet PZP?

Nepôjde o nič také, čo by ste nevedeli resp. nemohli zistiť. Dobrou pomôckou na vypísanie formulára je vziať si na pomoc technický preukaz daného dopravného prostriedku. Potrebovať budete napr.:

 • číslo ŠPZ,
 • objem a výkon motora,
 • druh vozidla,
 • rok výroby atď.

Druhá časť online formulára kalkulačky na výpočet PZP pozostáva z vypísania niektorých údajov o jeho majiteľovi. Vďaka čomu si viete zostaviť to najlepšie a zároveň aj to najlacnejšie poistné. Ide napr. o bezškodový priebeh, počet nehôd za posledné obdobie, deti do 15 rokov atď. Formulár nepožaduje žiadne súkromné informácie, len tie, ktoré môžu skutočne ovplyvniť cenu poistného.

Táto konkrétna online kalkulačka povinného zmluvného poistenia vám vypočíta ponuky od takých poisťovní ako:

 • Generali,
 • Genertel,
 • Axa,
 • Allianz,
 • Kooperativa,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Groupama,
 • Onlia,
 • Union,
 • Uniqua
 • či Wuestenrot.

Takže ide v skutku nielen o jedny z najznámejších poisťovní, ale aj o tie najvýhodnejšie ponuky na súčasnom trhu. Presvedčíte sa o tom jedine tak, že si to v PZP kalkulačke overíte napríklad aj hneď teraz.

Je možné urobiť výpočet PZP na všetky možné vozidlá?

Vozidlo na tratiÁno. Nielen osobné auto, ale aj nákladné, kamióny, traktory, poľnohospodárske či cestné stroje, motocykle, prívesné aj návesné vozidlá, ktoré podliehajú tejto povinnosti majú svoje zastúpenie v kalkulačke na výpočet PZP. Sporným vo výsledkoch môže byť to, že nie všetky poisťovne ponúkajú toto zabezpečenie na všetky druhy vozidiel, a preto sa ich vo výsledkoch môže zobraziť menej. Postačujúcim by ale malo byť, že zobrazené ceny sú tie najlepšie.

Rýchle online PZP porovnanie

Vypísanie formulára online kalkulačky na výpočet PZP vám zaberie maximálne 10 minút času. Po jeho odoslaní sa vám výsledky poistných možností zobrazia do niekoľkých sekúnd. Takto ušetríte váš čas niekoľkonásobne v porovnaní s inými metódami zisťovania ponúk. A ušetríte dokonca aj stovky eur. Dôkaz máte zobrazený čierne na bielom priamo vo výsledkoch PZP kalkulačky. Nejde o žiadnu manipuláciu, ale o reálne čiastky poistného, ktoré jednotlivé poisťovne poskytujú práve za vaše konkrétne vozidlo. Rozdiely v ňom môžu byť skutočne aj v stovkách eur. Tak prečo zbytočne preplácať, ak nemusíte? Za ušetrené peniaze si môžete dopriať niečo iné.

Ak ste už v štádiu skúmania výsledkov z online kalkulačky a to práve povinné zmluvné poistenie pre vás ste už objavili, požiadať oňho môžete veľmi jednoducho. A to obyčajným kliknutím naňho. V tomto štádiu sa už ale bude požadovať dopísať konkrétnejšie informácie o majiteľovi vozidla, aby vám mohla byť vygenerovaná a elektronicky odoslaná zmluva. Po vypísaní a odoslaní týchto informácii už úloha kalkulačky na výpočet PZP končí. Do niekoľkých sekúnd si skontrolujte mail, pretože v ňom budete mať návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného  a dočasnú bielu kartu. Tú si určite nezabudnite vytlačiť, nakoľko bez jej prítomnosti vo vozidle vám hrozia vysokí pokuty. Okrem toho poistné zaplaťte čím skôr, aby vám poisťovňa mohla čím skôr doručiť originál bielej a zelenej karty, ešte pred uplynutí jej dočasnej varianty.

Túto povinnosť nepodceňujte

Kalkulačku na výpočet PZP už ocenil nejeden vodič, ktorý možno nemyslí vždy na to, že mu končí poistná zmluva. Ak na to príde hoc aj o polnoci, v pokoji a rýchlo si môže vďaka tomuto nástroju nájsť  tú najlepšiu a najlacnejšiu ponuku, ktorá bude skoro okamžite a automaticky schválená. A ráno už môžete brázdiť cesty. Bez tohto zabezpečenia vám hrozia tisícové pokuty a v zahraničí aj zabavenie celého vozidla. Preto, ak nechcete zbytočne platiť takéto vysoké sumy, kontrolujte si v predstihu platnosť poistnej zmluvy a vďaka bezplatnej online PZP kalkulačke si nájdite tú najlepšiu a najvýhodnejšiu ponuku. Delí vás od nej už len veľmi málo…

Zdroje: https://www.investopedia.com/terms/a/auto-insurance.asp

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: